تماس با ما

شرکت آرتا فلکس نماینده دو شرکت سوپرفلکس و سانا که بزرگترین انبار خصوصی عایق های حرارتی و برودتی شامل : تمام سایزهای رولی و لوله ای با ضخامت های مختلف و همچنین محصولات جانبی از قبیل چسب مایع ، نوار درز گیر و … می باشد.

تماس با ما

عایق الاستومری آرتا فلکس

09917788454

تهران , بازار بزرگ شادآباد ، خیابان عزیزی ، خیابان آستانه ، پلاک 48

عایق کاری سوله و سازه

عایق کاری سوله و سازه

عایق کاری سوله و سازه یکی از مراحل ساخت سوله است که انجام آن در بعضی محیط ها ضروری است به خصوص مناطق مرطوب که خطر زنگ زدگی و خوردگی ورق به کار رفته در ساخت سوله وجود دارد. ولی اگر سوله در مکانی ساخته شود که شرایط خوب جوی داشته باشد می توان از این مرحله از ساخت سوله صرف نظر کرد تا در قیمت ها صرفه جویی شود.

اما اگر نیاز به عایق کاری سوله باشد لازم است که بهترین نوع عایق انتخاب شود. در مناطق شمالی و جنوبی کشور که رطوبت هوا زیاد است عایق کردن سوله بسیار مفید است و باعث بالا رفتن عمر سوله و مقاومت بیشتر آن در برابر خوردگی و زنگ زدگی می شود.

افزایش عمر سوله:

عایق کردن سوله مانع جذب رطوبت شده و آن را در برابر بارش های جوی مثل باد و باران و برف محافظت کرده و عمر سوله را افزایش می دهد.

صرفه جویی در انرژی:

عایق سازی سوله مانع هدر رفتن انرژی در سرما و گرما شده و باعث صرفه جویی در هزینه های مربوط به گرمایش و سرمایش داخل سوله می گردد. این موضوع به خصوص برای مناطق با آب و هوای بسیار گرم و یا بسیار سرد حائز اهمیت می باشد.

مقاومت در برابر آتش سوزی:

عایق کردن سوله باعث مقاومت آن در برابر آتش سوزی می شود. اگر سوله در منطقه ای ساخته شود که خطر آتش سوزی در آن منطقه بالاست بهتر است سوله بوسیله مواد عایق در برابر حریق عایق بندی شود تا در صورت بروز حوادثی مانند آتش سوزی سوله کمترین آسیب را ببیند.

عایق کردن سوله ها به چه شکل هایی انجام می شود؟

عایق سازی سوله با عایق مانع تابش:

عایق مانع تابش روی سوله ها قرار می گیرد و مانع انتقال گرمای تابشی خورشید به داخل سوله می شود. از آنجایی که جنس سوله ها فلز است و فلز رساناست استفاده از عایق مانع تابش تا حد زیادی از انتقال گرما از بیرون به داخل سوله جلوگیری می کند.

عایق مانع تابش بین اسکلت سوله و پانل ها قرار می گیرد و باعث عایق کاری سوله می شود.

عایق کاری سوله و سازه با نانو عایق:

نانو عایق همان طور که از نامش پیداست عایقی از جنس نانو می باشد که به خوبی در مقابل هرگونه انتقال گرما از جمله تابش، جابجایی و همرفتی را می گیرد.

به کارگیری نانو عایق ها در سوله ها ساده است و تغییری در شکل ظاهری سوله ایجاد نمی کند. نانو عایق جدیدترین تکنولوژی برای عایق کردن سوله ها می باشد که دارای کمترین میزان انتقال حرارت در میان تمام عایق های موجود می باشد. نانو عایق مایع است و خاصیت چسبندگی بالایی دارد و می توان آن را به وسیله هر نوع وسیله رنگ آمیزی مانند پیستوله و برس مورد استفاده قرار داد.

انواع عایق به کار رفته در ساخت سوله:

ورق های به کار رفته در ساخت سوله با ساندویچ پانل ها معمولا توسط مواد عایق بندی می شوند. برخی موادی که برای عایق بندی ساندویچ پانل ها به کار می روند عبارتند از:

پشم شیشه: پشم شیشه برای عایق کردن سوله در برابر حرارت و صوت استفاده می شود.

عایق الاستومری: عایق‌های الاستومری در واقع از ماده‌ای به نام نیتریل فوم ساخته می‌شوند که سبب می‌شوند این ماده دارای خاصیت ارتجاعی شود. انعطاف‌پذیری که الاستومری‌ها دارند بسیار بالا بوده و از سوی دیگر نیز مقاومت خوبی را در برابر حرارت و همچنین رطوبت از خود نشان می‌دهند.

معمولاً این نوع از عایق‌ها می‌توانند برای عایق کاری پوشش ‌هایی که در تأسیسات استفاده می‌شوند، به کار روند.

پلی اتیلن: عایق پلاستیکی و منعطفی است که برای عایق سازی سوله ها به کار می رود.

پشم معدنی: پشم معدنی بیشتر برای عایق کردن سوله در دمای بالا کاربرد دارد.

دسته بندی : عایق الاستومری

دسته بندی : عایق

نظرات0