تماس با ما

شرکت آرتا فلکس نماینده دو شرکت سوپرفلکس و سانا که بزرگترین انبار خصوصی عایق های حرارتی و برودتی شامل : تمام سایزهای رولی و لوله ای با ضخامت های مختلف و همچنین محصولات جانبی از قبیل چسب مایع ، نوار درز گیر و … می باشد.

تماس با ما

عایق الاستومری آرتا فلکس

09917788454

تهران , بازار بزرگ شادآباد ، خیابان عزیزی ، خیابان آستانه ، پلاک 48

کاربرد فوم پلی اتیلن

کاربرد فوم پلی اتیلن

کاربرد فوم پلی اتیلن چیست ؟ از این نوع فوم ها به عنوان کفپوش هایی برای باشگاه های ورزشی و تمرینات ورزشی استفاده می شود.

در مقالات قبلی فوم پلی اتیلن را کامل شرح دادیم ولی بازهم یه توضیح مختصر برای شما عزیزان آورده ایم.

فوم پلی اتیلن چیست؟
پلی اتیلن، یا PE، رایج ترین پلاستیک موجود این روز ها است.

اغلب با لمس آن احساس زبری کرده و از در برابر ضربه بسیار مقاوم می باشد، بدین معنی است که می تواند انرژی زیادی را قبل از پارگی جذب کند.

همچنین بسیار انعطاف پذیر است، به این معنی که می تواند به راحتی تحت استرس کششی تغییر شکل یابد.

هنگامی که به عنوان کف پوش یا مواد زیرانداز استفاده می شود، PE اغلب با اتصال متقاطع ایجاد می شود.

یک فوم سلولی بسته ایجاد می کند که تحت تأثیر کپک، قالب، پوسیدگی و باکتری ها قرار نمی گیرد و از مواد و استحکام عالی و جذب شوک بسیار محکم برخوردار است.

این امر لزوماً به معنای آن نیست که اگر در این فوم سخت گیر کنید، زیرا این انرژی در یک منطقه نسبتاً کوچک قرار دارد و به طور گسترده توزیع نمی شود، فرود نرم خواهد بود.

اتصال متقاطع باعث می شود فوم سفت و سخت تر شود و به آن کمک می کند تا هنگام کشش یا خرد شدن به سرعت به شکل اصلی خود برگردد و نسبت به سایر فوم ها گزاف بیشتری به آن می دهد.

این نوع فوم های پلی اتیلن نیز عایق حرارتی عالی می باشد.

این یک فوم رایج برای نسخه های ضخیم تر کف کفاست زیرا وزن آن بسیار سبک تر از سایر گزینه های دیگر است.

شما اغلب فوم PE را در حالت های تاشو و یا شکل های تشویقی، ژیمناستیک یا سایر تجهیزات باشگاهی به عنوان زیر لایه های کف پیدا خواهید کرد.

مهم ترین خصوصیات کاربرد فوم پلی اتیلن
پلی اتیلن با داشتن تطبیق پذیری که آن را به عنوان یک محصول عالی برای بسیاری از پروژه ها تبدیل کرده است، یکی از پرکاربردترین اما کمترین شناخته شده مواد فوم در بازار است.

اما از دستگاه های بسته بندی و شناور، گرفته تا لوازم سنگ تراشی و کمک فنر، کار در همه روزه در اطراف ما مورد استفاده قرار می گیرد که یکی از مهم ترین کاربرد های این نوع فوم ها استفاده در کفپوش های ورزشی می باشد.

ساختار فوم های پلی اتیلن از میلیون ها حباب کوچک ساخته شده است که از یکدیگر بسته شده اند.

این علاوه بر مقاومت و استحکام در فوم های سلول باز، مقاومت در برابر آب را نیز ایجاد می کند.

همچنین در برابر حلال ها، فرآورده های نفتی مقاوم است و همچنین ضد میکروبی است و مانع از رشد قالب، کپک و باکتری ها می شود.

یک ماده انعطاف پذیر، پلی اتیلن پس از فشرده سازی به شکل خود باز می گردد، در حالی که هنوز هم به اندازه کافی برای تأمین کوسن و امنیت در جایی که لازم باشد، تولید می کند.

این ویژگی ها، همراه با قابلیت های مختلف و قابلیت های سفارشی سازی، باعث می شود تا در بسیاری از برنامه ها مفید واقع شود.

فوم پلی اتیلن که از گرم شدن ترکیبات پلیمری تشکیل شده است، قادر به افزودن مواد افزودنی به فرمول خود برای تغییر خصوصیات آن قبل از گرم شدن و بیرون کشیدن در فرم جامد آن است.

این بدان معنی است که علاوه بر فوم ورق پلی اتیلن استاندارد، انواع ضد استاتیک محصول نیز وجود دارد.

کاربرد فوم پلی اتیلن و خواص ضد استاتیک
خواص ضد استاتیک با از بین بردن بار الکتریکی استاتیک که می تواند باعث ایجاد و آسیب رساندن به قطعات شود، در بسته بندی، حمل و انتقال وسایل الکترونیکی ظریف کمک می کند.

با افزودنی هایی که در فرمول وجود دارد، تمام ویژگی ها از طریق مواد سازگار هستند، در حالی که بر خلاف درمان های اضافه شده بعد از ایجاد فوم.

مانند سایر فوم ها، برای کاربردهای مختلف نیز در تراکم های مختلفی وجود دارد.

هرچه چگالی پلی اتیلن بالاتر باشد، دیواره های سلولی کوچکتر و یا ضخیم تر هستند و ماده ای قوی تر ایجاد می کنند.

علاوه بر خصوصیات عملکردی که پلی اتیلن می تواند در اختیار داشته باشد، این ماده در اشکال و اندازه های مختلف نیز موجود است.

پلی اتیلن که بیشتر به صورت ورق یا تخته مشاهده می شود، دارای استحکام است که هنگام برش در قسمت های ضخیم، شکل خود را حفظ می کند.

این موارد بیشتر به عنوان مواد عایق یا در پوشش و بسته بندی های سفارشی مورد استفاده قرار می گیرند. زیرا، در عین حال که قدرت جذب زیاد و شوک دارد، می توان پلی اتیلن را نیز به راحتی برش داد تا درج هایی مناسب برای جابجایی و حمل و نقل ایمن ایجاد کند.

برای اطلاعات بیشتر از انواع عایق و عایق الاستومری به مقالات ما مراجعه نمایید!

ورق های پلی اتیلن نیز به راحتی با هم لمینیت شده اند تا بخش های ضخیم تری ایجاد کنند که سپس می توان برای درج مبلمان، درج دستگاه شناور شخصی یا بسته بندی های تخصصی برش داد.

همچنین، لوله پلی اتیلن میله پشتی در مجموعه ای از قطرها برای مصارف متنوع ساخته می شود.

کفپوش تاتامی ،باتوجه به استانداردهای جهانی TUV آلمان طراحی و تولیدشده است. کفپوش تاتامی در سال‌های اخیر نه تنها به ورزشگاه‌ها، بلکه به منازل، مهدکودک‌ها، پارک کودکان و دیگر فضاهای بازی راه‌یافته است. ایجاد سطحی نرم و قابل‌انعطاف از طریق نصب این کفپوش های تاتامی، امکان ورزش کردن در هر مکانی را فراهم آورده است.

این کفپوش دارای ویژگی‌هایی می‌باشد که استفاده از آن را برای افراد مختلف با سنین متفاوت ازجمله سالمندان و معلولان و سایر افرادی که خطر برخوردشان با زمین وجود دارد، کودکان، ورزشکاران مبتدی و حرفه‌ای، رزمی‌کاران جهت استفاده در مهدهای کودک، اتاق‌ها و پارک‌های بازی، فضاهای ورزشی ورزش‌های صبحگاهی و … را امکان‌پذیر می‌نماید. همچنین جهت استفاده حیوانات خانگی همچون سگ و گربه نیز قابل‌استفاده می‌باشند.

کاربرد فوم پلی اتیلن در تولید کفپوش تاتامی استاندارد و باکیفیت یکی از اهداف این مجموعه تولیدی می‌باشد.

هماهنگی و هدایت فرایند طراحی در خانه‌های ژاپنی بر اساس زیر اندازهای سنتی ژاپنی است که تاتامی می‌باشد. تاتامی واحدی است که بسیاری از اندازه‌ها و مفاهیم مربوطه را به همراه دارد. به عنوان مثال: چهار تاتامی برای یک انسان مجرد و شش تاتامی برای یک زوج کافی می‌باشد. تاتامی به‌طور سنتی از کاه برنج ساخته می‌شود، هرچند امروزه از تراشه چوب فشرده یا تابلوهای فوم پلی استایرن ساخته می‌شود که در اینجا منظور از تاتامی قطعه‌های فومی می‌باشد.

انعطاف کفپوش‌ها به حدی است که اگر کسی از ارتفاع ۳ متری روی تاتامی بپرد، صدمه‌ای نخواهد دید.

ویژگی های کفپوش تاتامی :

– جنس مناسب کفپوش و قابلیت ارتجاع آن

– استفاده از رنگ‌های شاد در تولید تاتامی

– موردتوجه قرار دادن مسائل بهداشتی

– عدم وجود سطوح خراشنده در کف پوش‌ها

– نصب و جابه جایی آسان کفپوش تاتامی

– شستشوی آسان و عدم‌تغییر رنگ و اندازه در موقع شستشو

– دو رو آج بودن کفپوش ها

موارد استفاده کفپوش تاتامی :

– استفاده در سالن های ورزشی

– استفاده در پارک و زمین بازی کودکان

– استفاده در مهد کودک و اتاق کودک

– استفاده در نماز خانه و سالن اجتماعات

– استفاده برای اتاق حیوانات خانگی (سگ، گربه و …)

توضیحی در مورد انواع آج کفپوش تاتامی :

آج‌های روی سطح کف‌پوش تاتامی مانع از سرخوردن کفپوش می‌شود. این کفپوش ها به‌صورت دو رو آج هستند یعنی از هر دو طرف آن‌ها می‌توان استفاده نمود.

شستشوی کفپوش تاتامی :

این کف‌پوش ها ضد آب بوده و با استفاده از آب و یا یک پارچه مرطوب به‌راحتی قابل شستشو می‌باشند. به دلیل ضد آب بودن، آب به داخل کف‌پوش نفوذ نکرده و روی سطح آن باقی می‌ماند که این امر مانع از پوسیدن کف‌پوش می‌شود.

تاتامی ۲۰ میلی‌متری گروه کودک و نوجوان و تاتامی‌های ۲۵ و ۳۰ میلی‌متری از ۵۰ تا ۸۰ کیلوگرم وزن را می‌توانند تحمل کنند. اما تاتامی ۴۵ میلی‌متری از ۸۰ تا ۱۴۰ کیلوگرم وزن را تحمل می‌کند.

فوم تشک ازجمله فوم‌های سلول بسته است. این محصول مانند سایر انواع فوم دارای گازهایی است که در بین مواد مایع و جامد محبوس شده است. فوم تشک در واقع نوعی از فوم پلی اتیلن با امکان برگشت پذیری بالاست. به همین علت فوم تشک نرم و انعطاف‌پذیر می‌باشد. بسته به این‌که تشک برای چه محلی قابل‌استفاده است، قابلیت ارتجاعی و انعطاف‌پذیری آن متفاوت خواهد بود. فوم‌های پلی اتیلن کاملاً ضد حساسیت هستند و در تولید آن‌ها از مواد بهداشتی و غیر سمی استفاده می‌شود.

ابعاد فوم تشک به نوع کاربرد آن‌ها بستگی دارد. معمولاً ضخامت آن از یک میلی‌متر تا ۱۲ سانتیمتر است. از بین این ضخامت‌ها مناسب‌ترین ضخامت از چهار سانتیمتر شروع می‌شود. رنگ فوم تشک می‌تواند بسیار متنوع باشد.فوم تشک برای تشک‌های کشتی، تشک‌های طبی، تشک‌های بیمارستانی، تشک تخت خواب که معمولاً به خوشخواب معروف است و بسیاری موارد دیگر کاربرد دارد. در این مطلب قصد داریم در مورد فوم تشک و خصوصیات آن اطلاعاتی خدمتتان ارائه کنیم. چنانچه مایل به دریافت این اطلاعات می‌باشید تا انتهای مطالب ما را همراهی نمایید. فوم نرم

فوم تشک مناسب برای تشک طبی چه خصوصیاتی دارد؟
انتخاب صحیح جای خواب و تشک مناسب، می‌تواند در زندگی روزانه ما دنیایی از تفاوت ایجاد کند. هنگامی‌که به دنبال یک تشک خوب و مقرون‌به‌صرفه می‌باشید، معمولاً تشک فومی یا تشک پلی فوم یک انتخاب عالی است.

به‌منظور اطمینان از طول عمر آن، بهتر است از یک فوم ضخیم‌تر برای تشک خواب شبانه استفاده کنید. تشک‌های پلی فوم یا فوم پلی اتیلن به‌عنوان یک‌راه حل جهت خواب بهتر، توصیه می‌شود. هنگام انتخاب تشک، سفتی و سختی و همچنین حالت ارتجاعی فوم تشک را آزمایش کنید تا دچار دردهای استخوانی نشوید.

تشک‌های طبی مناسب، آن دسته از تشک‌هایی هستند که ارگونومیک هستند و فنر ندارند. تشک‌های فنردار بعد از مدتی خاصیت خود را از دست می‌دهند. در بهترین تشک‌های طبی به‌جای فنر از فوم فشرده استفاده می‌شود. این فوم‌ها حالت ارتجاعی خود را سال‌های سال حفظ می‌کنند و پس از استفاده، مجدد به حالت اولیه برمی‌گردند.

استفاده از این فوم فشرده تشک ، باعث حذف فشار از ستون فقرات می‌شود. جریان خون را به‌طور طبیعی به گردش درمی‌آورد و درد کمر و پشت را کم می‌کند. به این طریق خواب طولانی‌تر می‌شود و هورمون خواب، هورمون استرس را کم می‌کند.

فوم تشک در تشکهای فومی، باعث تنفس تشک شده و به دلیل الاستیسیته بالا و ضد حساسیت بودنشان، باعث آرامش در هنگام خواب می‌شوند. تنفس تشک باعث تعادل گرما و سرما در فوم تشک شده و این دمای متعادل به تشک منتقل می‌شود.

فوم هوشمند چیست؟
فوم تشک هوشمند که به آن مموری فوم هم می‌گویند، از ماده‌ای به نام پلی اورتان تولید می‌شود. این فوم در تشک‌های تجهیزات پزشکی استفاده می‌شود زیرا پلی اورتان خاصیت ارتجاعی و کشسانی را باهم در خود دارد. این دو خاصیت باهمدیگر، باعث حالت گرفتن تشک تا چند لحظه می‌شود. فشار بدن را کم می‌کند و فرم بدن را به خود می‌گیرد. به همین دلیل باعث کم شدن درد عضلانی می‌شود. حالت گرفتن این فوم تشک، باعث شده که آن را فوم هوشمند یا مموری فوم نام‌گذاری کنند.فوم تشک

فوم تشک ژیمناستیک و کشتی
این فوم‌ها جهت جلوگیری از آسیب‌دیدگی ورزشکاران استفاده می‌شود و کاملاً با تشک‌های ورزش‌های رزمی متفاوت است. فوم تشک ژیمناستیک و تشک کشتی، نباید خیلی نرم و انعطاف‌پذیر باشد و همچنین نباید ضخامت آن زیاد باشد. در ضمن برعکسِ این حالت‌ها نیز برای استفاده ژیمناست‌ها و کشتی گیران خطرناک است. در زمان انتخاب این تشک‌ها باید دقت کامل به عمل‌آورید تا دچار آسیب‌دیدگی نشوید.

نکاتی در مورد تشک‌های کشتی و ژیمناستیک

فوم تشک‌های ژیمناستیک و کشتی باید نرمی متوسط داشته باشند. سبک بوده و سفت نباشند. ضخامت این فوم‌ها باید متناسب با ورزش ژیمناستیک و کشتی در نظر گرفته شود. ضربه‌پذیری بالا داشته باشند که هنگام پرش و یا پرت شدن بر روی آن، فوم حالت ضربه‌پذیری خود را حفظ کند. فوم تشک ژیمناستیک

این تشک‌ها باید شوک واردشده را تحمل نماید. حالت لغزندگی باید به صفر برسد تا خیس شدن تشک به‌وسیله عرق ورزشکار باعث لیز خوردن ورزشکاران نشود. در حقیقت فوم تشک در این ورزش‌ها باید از نوع غیر لغزنده باشد. فوم تشک ورزشکاران در این زمینه‌های ورزشی، باید بر اساس سن آن‌ها انتخاب شود تا از آسیب‌دیدگی هنگام ورزش جلوگیری کند.

کاربرد فوم تشک در صنایع گوناگون
این فوم به دلیل ارتباط با بدن انسان، به‌طور مستقیم یا غیرمستقیم، بهداشتی بوده و بنابراین اکثراً در صنایع تشک و مبلمان کاربرد دارد. ازجمله کاربردهای آن می‌توان به موارد زیر اشاره نمود.

در تولید انواع تشک‌ ورزشی و کفپوش ایروبیک که تمام کف سالن ورزش را می‌پوشانند. در ورزش‌هایی مانند کشتی و ژیمناستیک و مشابه آن‌ها.
در صنعت مبلمان که مربوط به مبلمان اداری است و باید جنبه طبی نیز داشته باشد. به دلیل استفاده طولانی‌مدت کارمندان در حالت نشسته، این فوم‌ها بسیار مناسب می‌باشد.
در صنعت تولید تشک بیمارستانی و طبی و صنایع پزشکی و ارتوپدی و کفپوش برای کاردرمانی کودک کاربرد فراوان دارد.
در صنعت تشک خواب مانند تشک‌های خوشخواب نیز کاربردهای زیادی دارد. به‌خصوص به‌جای فنر در تشک‌های فنری بسیار استفاده می‌شود.

دسته بندی : عایق

دسته بندی : فوم

نظرات0